KONTAKT 52 32 47 800  |  BEZPŁATNA KONSULTACJA

Wierzymy, że nauka to przygoda na całe życie!

Wizualizacje i gotowe realizacje ekopracowni

Poszukaj inspiracji do swojej ekopracowni. Zobacz, jak wyglądały wizualizacje i gotowe realizacje pracowni w szkołach podstawowych.

Wizualizacje i gotowe realizacje ekopracowni

W pierwszej edycji projektu Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły educarium wyposażyło aż 79 pracowni w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Przez lata działalności w branży edukacyjnej zebraliśmy doświadczenie wyposażania pracowni przyrodniczych. 

Wiemy, jakie warunki stawiane są szkołom w ramach programu WFOSiGW, jakie potrzeby mają nauczyciele oraz
z jakich pomocy dydaktycznych najchętniej korzystają uczniowie.

Poszukując inspiracji do ekopracowni w Twojej szkole, zobacz przygotowane przez nas wizualizacje i gotowe realizacje pracowni. 

Wizualizacje ekopracowni – okno do świata nauki

Wizualizacje pracowni przyrodniczych są jak okno, przez które możemy zajrzeć do fascynującego świata nauki w szkole podstawowej. Przykładowe projekty wyposażenia klasopracowni, pokazują jak przestrzeń edukacyjna może zostać zaadaptowana, aby stać się inspirującym otoczeniem do nauki. Aranżacja miejsc do eksperymentowania, ekspozycje przyrodnicze, czy laboratoria biologiczne – wszystko to może być dostępne w zasięgu ręki uczniów.

Przygotowanie wizualizacji ekopracowni lub pracowni OZE jest niezbędnym elementem wniosku o dofinansowanie z WFOSiGW.

Wizualizacje pracowni przyrodniczych to nie tylko estetyczne kompozycje, ale również inspirujące dowody na to, że nauka może być fascynująca i dostępna dla każdego ucznia. Przygotowane sale lekcyjne mogą być wyposażone w nowoczesne mikroskopy, interaktywne monitory, laboratoria doświadczalne, czy zestawy STEAM – wszystko to sprzyja rozwijaniu przyrodniczych pasji
i praktycznych umiejętności.

Gotowe realizacje ekopracowni, które inspirują do nauki

Nowoczesne pracownie przyrodnicze to miejsca, które przenoszą uczniów z teoretycznego świata podręczników do praktycznej rzeczywistości. Dzięki multimedialnym rozwiązaniom i innowacyjnym pomocom dydaktycznym, stają się centrami odkrywania, eksperymentowania i nauki poprzez doświadczenie.

Jesteśmy dumni z wyposażanych przez nas ekopracowni, które pomagamy kompleksowo przygotować. Nasi niezrównani pracownicy nie tylko dowożą zamówione meble, multimedia i pomoce dydaktyczne, ale także rozpakowują, montują i instalują wszystkie elementy pracowni. Gotowe efekty ich pracy można zobaczyć w poniższych galeriach.

Ekopracownia - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Huszlewie
Ekopracownia - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
Ekopracownia - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu
Ekopracownia - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie
Ekopracownia - Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku

Stworzone przez nas ekopracownie to miejsca, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoją ciekawość świata, zgłębiać tajemnice przyrody i zdobywać praktyczne doświadczenie.

Opinie dyrektorów o educarium

Realizując kolejne projekty najważniejsze są dla nas dobre relacje z dyrektorami i nauczycielami szkół. Dokładamy starań, aby nowe ekopracownie były dumą szkoły, ułatwiając szerzenie świadomości ekologicznej wśród uczniów i szkolnej społeczności.

Cieszą nas wszystkie otrzymane referencje, fragmentami niektórych z nich dzielimy się poniżej. 

Przygotowanie ekopracowni od A do Z

Eksperci educarium dokładają starań, aby realizacja projektu ekopracowni lub pracowni odnawialnych źródeł energii była maksymalnie wygodna dla szkoły. Dowozimy i wnosimy wszystkie zamówione elementy. Zgodnie z projektem naklejamy fototapetę, ustawiamy zmontowane meble oraz rozpakowujemy pomoce dydaktyczne. Nasi pracownicy instalują sprzęty multimedialne, a także służą na miejscu krótkim szkoleniem z obsługi monitorów interaktywnych. W ciągu kilku godzin tworzymy w pełni funkcjonalną przestrzeń edukacyjną.

Zobacz na filmikach końcowy efekt naszej pracy – nowe ekopracownie w szkołach podstawowych.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszego 18-letniego doświadczenia w edukacji. Pomagamy placówkom oświatowym w całej Polsce realizować zamówienia w ramach projektów rządowych.

W pierwszej edycji projektu zrealizowaliśmy aż 79 ekopracowni w całej Polsce. Nasi eksperci wiedzą jak przygotować wniosek, aby spełniał wymogi formalne i gwarantował komplet punktów dla szkoły. Skontaktuj się z opiekunem Twojego województwa.