KONTAKT 52 32 47 800  |  NAPISZ DO NAS

Nowoczesne pracownie szkolne

Aktywna Szkoła

Program Aktywna Szkoła realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ma za zadanie wspierać lokalne społeczności w propagowaniu aktywności fizycznej, nie tylko wśród uczniów, ale także całych rodzin.

aktywna szkoła

Aktywna Szkoła - podstawowe informacje i cele programu

Podstawowym celem programu jest upowszechnianie sportu poprzez różnorodne zajęcia i wydarzenia, które będą dostępne dla społeczności lokalnych. Co to oznacza w praktyce? Oto kluczowe zadania programu:

  1. Aktywny weekend: Ten element programu umożliwi społecznościom lokalnym korzystanie z szkolnych obiektów sportowych w weekendy, a w okresie wakacyjnym nawet od poniedziałku do piątku. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, ale także dla całych rodzin, by spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.
  2. Aktywny Orlik: Obiekty sportowe powstałe w ramach rządowego programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” będą dostępne dla społeczności przez cały tydzień, z wyłączeniem dni świątecznych. To doskonała okazja, by wykorzystać infrastrukturę i zachęcić lokalną społeczność do aktywności fizycznej.
  3. Aktywny do kwadratu: Ten element programu skupia się na organizacji zajęć pozalekcyjnych sportowych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. To szansa nie tylko na rozwijanie umiejętności sportowych, ale także na budowanie zdrowego trybu życia i integrację społeczności szkolnej.

Za realizację programu Aktywna Szkoła odpowiedzialna jest Fundacja „Orły Sportu”.

Ważne! Szkoły podstawowe, które planują realizację zadania Aktywny weekend będą mogły dodatkowo ubiegać się o 25 tys. zł dofinansowania na sprzęt sportowy.

Zasady przystąpienia do programu

Zakończył się proces kwalifikacji wniosków złożonych do 19.04.2024 r – zaakceptowano 2703 wnioski!

Możesz już teraz sprawdzić, czy Twoja szkoła została zakwalifikowana do realizacji zadań w ramach programu Aktywna Szkoła.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków w trybie ciągłym, dzięki czemu kolejne szkoły mają szansę na przystąpienie do programu.

W ramach jednego wniosku szkoła może wyrazić chęć realizacji każdego z zadań programu.

Placówki do programu Aktywna Szkoła zgłaszane są przez Jednostki Samorządu Terytorialnego lub inne organy prowadzące przez dedykowany serwis internetowy

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszego 18-letniego doświadczenia w edukacji. Pomagamy placówkom oświatowym w całej Polsce realizować zamówienia w ramach projektów rządowych.