KONTAKT 52 32 47 800

Nowoczesne pracownie szkolne

Minister Edukacji Narodowej 2 kwietnia 2020 r. wyznaczył rezerwę części oświatowej subwencji ogólnej, której wysokość w bieżącym roku wynosi 0,4%. Katalog wydatków kwalifikowanych objął w tym roku również wsparcie dla szkół podstawowych w realizacji reformy oświaty

Podpowiadamy tutaj jakie kryteria należy spełnić, aby móc ubiegać się o dofinansowanie oraz informujemy o terminach składania wniosków. Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami umieszczonymi poniżej. 

 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie w ramach rezerwy oświatowej 2020?

Kontynuowany jest program dofinansowania wyposażenia szkolnych klasopracowni w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia, fizyka). MEN przewidział realizację tego programu na 4 lata (2018-2021), przy tym od 2020 roku wprowadzony został roczny limit aplikowania do 50% szkół dla każdej JST. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na możliwość doposażenia nowo utworzonych sal szkolnych (nowe budynki lub adaptacja pomieszczeń nie pełniących funkcji dydaktycznych).

 

Kryterium V

Dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w publicznych szkołach podstawowych:

geografia    chemia     biologia    fizyka


Kryterium VI

Dofinansowanie doposażenia publicznych szkół w zakresie pomieszczeń do nauki w nowo wybudowanych budynkach lub pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji:

geografia    chemia    matematyka    biologia    fizyka

 

Warunki uzyskania dofinansowania

Subwencja z programu MEN dla szkolnych klasopracowni przyrodniczych to niepowtarzalna szansa na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Szansa, która szybko się nie powtórzy. Korzystając z naszego długoletniego doświadczenia w realizacji setek różnorodnych projektów, dzielimy się w tym katalogu nie tylko wiedzą z zakresu dydaktyki przedmiotów przyrodniczych. Pragniemy zwrócić Twoją uwagę również na pułapki czyhające na szkoły przy późniejszym wydatkowaniu uzyskanej subwencji.

Aby placówka otrzymała dofinansowanie dla danego kryterium w ramach rezerwy oświatowej, musi spełniać następujące warunki:

 

Kryterium V:

  • szkoła publiczna (poza podmiotem leczniczym); 
  • w szkole od 01.09.2020 będzie klasa V (geografia, biologia) oraz klasa VII lub VIII (fizyka, chemia);
  • szkoła do 31 sierpnia 2019 r. nie miała oddziałów gimnazjalnych i nie funkcjonowała w zespole z gimnazjum;
  • szkoła nie korzystała z rezerwy na to zadanie w latach 2018 i 2019.

 

Kryterium VI:

  • szkoła funkcjonuje w nowym budynku;
  • szkoła zaadaptowała pomieszczenia szkolne (wcześniej nie pełniące funkcji dydaktycznych) na sale do nauki:
    • I tura wniosków - pomieszczenia oddane X-XII 2019 lub I-III 2020  
    • II tura wniosków - pomieszczenia oddane IV-IX 2020

 

 

Wnioski do pobrania

 


Dodatkowe informacje

Kryteria podziału 0,4% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020

Jeśli wciąż potrzebujesz dodatkowych informacji odnośnie rezerwy oświatowej dołącz do dedykowanej grupy na Facebooku lub skontaktuj się z naszymi specjalistami:

telefon: 52 32 47 800 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.